GR11 – DEN 8.

GR11 – DEN 8.

Děláme nákup na 4 dny v horách. Klasicky běhám od regálu sem a tam. Snědl bych všechno. Ovesný vločky jsou jen půl-kiláče, to se mi tahat nechce. Vrhám se na paní v sekci ovoce/zelenina. Banány, jablko, meruňky a na snídani pomeranč. Nejvíc tomu ale nandám citrony. Dva citrony važí skoro půl kila. U pokladny klasický stres. Nestihám platit ani dávat věci do tašky. Tvoří se fronta.

region Navarra

Snídáme se Zuzou u parkáče na kraji Isaby. Existují dvě cesty do campingu Zuriza, který je dnešní cílovkou. Plán je přelézt dvoutisícovku. Znamená to 1300m do kopce a 7h čistý chůze. Vevnitř se začne mydlit moje pohodlnější já s egem. Nejradši bych si dal zero day a spal😅Nakonec najdu odvahu a oznámím Zuze, že se do kopců bude muset vydat sama. Já půjdu oficiální cestu údolím podél řeky, kde je poloviční stoupaní.

kousek od kempu Zuriza

Bere to. Vyměňujeme si kontakty a domlouváme sraz večer v Zurize. Pomalý dopoledne může začít:)

Jdu do kavárny na rohu. Objednávám si Americano a zase domácí sladký koláč. Je to nebe v hubě. Když vyjdu na zahrádku, potkám tam kluky z NDR. Dáme spolu kávu.

kemp Zuriza

V poledne se pouštím na trasu. Trek se pomalu zvedá nad řeku. Potkávám denní turisty. Pípne mi zpráva od Zuzy. Přehodnotila plán. Batoh je těžký a drápat se na kopec, kterých bude ještě spousty zavrhla. Bere tedy oficiální trasu údolím.

Podcenil jsem zásobu vody a jedu na rezervu. Po 2 hodinách dojdu Zuzu. Akorát dopisuje deník. Ručně. Celkově si tu dost hikerů píše svůj deník ručně. To se mi libí.

údolí za kempem Zuriza

Klidným tempem přijdeme do sedla Zuriza, kde nic není, až na kemp. Je krásný den. Peče to ostošest.

Paní na recepci neumí anglicky. Nějak to dáme dohromady. Skoro mi naúčtuje 2 španělský děti vedle stojící😅

cestou do kempu Zuriza

Přepírám oblečení. K nemilé radosti objevuju trhliny na mým triku. To sem zvědav v čem to dojdu. Internet je v kempu za poplatek EUR 1. Zaplatím jej, ale signál je kolem recepce tak mizerný, že se mi za celou dobu nepodaří připojit. Data ani GSM signál zde nefungují. Večer si dopřeju jedno malé pivko na zahrádce v kempu. Zuza studuje meteorologické modely a straší s bouřkou, která nás smete zítra při přechodu sedla.

kemp Zuriza a stavění tarpu

Kemp v Zurize mohu doporučit. Je starší, ale za to velmi prostorný. Jelikož to byla dnes krátká etapa, dalo by se dojít několik kilometrů za Zurizu směr sedlo Petraficha a tam u řeky zabivakovat. Míst na hezký bivak bylo k vidění následující den dost.

Ujito: 11km
Nastoupáno: 700m
Naklesáno: 200m
Kumulativní vzdálenost: 177km

Tags: , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *