GR11 – DEN 9.

GR11 – DEN 9.

Ráno mě čeká nejčasnější budíček. Z tarpu se plazím v 6:00. Plán je vyrazit co nejdříve, abychom se dostali přes dvoutisícový sedlo před polednem. Odpoledne hrozí bouřky.

V 7:45 vyrážíme. Pozvolně stoupáme vzhůru. Čeká na nás 700 výškových metrů. Po hodině výšlapu začínám mít takový ten pocit, že jsem dole v kempu něco zapomněl.

Ručník. Ty vole, můj super ultralight ručník🙈 40g, 30x60cm, rychle to schlo. Koupil jsem jej pár týdnů před cestou. Tímhle otvírám hitparádu dřeváků. Ach jo. Nedá se nic dělat. Zpátky se nevracím. Hold budu schnout déle. Rekapituluju a je to má 4. věc, kterou jsem na vandrech zapomněl.

Radost mi zvednou okolní kopce. V sedle (Petraficha – 1965 m.n.m) jsme za 3 hodky. Odtud klesáme do údolí La Mina. V La Mině by dnešní etapa správně po 12km končila.

náš dnešní bivak v Aguas Tuertas

Je však brzo. Pokračujeme dál. Než dojdeme do La Miny, střetneme se s kovbojem. Hledá své stádo. Ptá se, i za pomoci gest, zda jsme jeho krávy neviděli. Bohužel. Upozorňuje nás, že je v La Mině hodně trusu od dobytka a voda příliš neteče.

Zuza maká

Filtrujeme vodu z řeky. Krávy, koně a jejich hovna jsou vskutku všude. Z La Miny stoupáme nádherným údolím výše. Dnes na nás mrkají ty do opravdický hory. Vysoký a majestátný hory, ze kterých jde respekt.

sedlo Petraficha

Přes den potkáváme dost denních turistů. Počasí drží. Chvílema je až vedro. V půli stoupaní pauzírujeme. Chladíme nohy v řece.

sedlo La Mina

K bivaku máme vyhlídnutý refugio de Aguas Tuertas. Jsme tu ve čtyři první. Je to jedna místnost s krbem a 2 pryčnami.

Pod refůžkem se otevírá údolí do mimořádný krásy. Hledáme boční pramen, odkud bychom mohli na filtrovat vodu.

La Mina

Zbytek odpoledne se nese v odpočinkovém duchu. V 19:50 se otevřou dveře refůžka. Vstoupí 5 místních borců s bágly. Ptají se, zda se vejdou. To je jasná věc. Bude to vyžadovat organizaci, ale ono to půjde.

Za půl hodky přijde ještě jeden sólo polomrtvý Španěl. Má toho plný kecky, sotva leze.

Aguas Tuertas

V jeden moment dojde k nepochopení. Kluk polomrtvá, který přišel poslední, má za to, že bude noclehovat na Zuzině pryčně. Ostatní kluci se mu snaží vysvětlit, že takhle to nefunguje. Zuza mu půjčuje svou károšku a kluk uléhá vzorně na zem:)

Nocuje je nás tu 8. My se Zuzou máme pryčny, zbytek se poskládal na zem.

bivak

Ujito: 19km
Stoupaní: 1177m
Klesání: 774m
Kumulativní vzdálenost: 196km

Tags: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *