GR11 – DEN 6.

GR11 – DEN 6.

Ráno odcházím z louky poslední. Těším se na kávu v Hiriberri. Kavárna je zavřená. Nic jiného tu není. Občas zakokrhá kohout, jinak tu chcípl pes. U kostela doplňuju vodu a vyčistím si zuby. Pokračuju dál směr Ochagavia.

Hiriberri

V lese je mlhavo. Drápu se na hřeben. Začíná foukat. Najednou mi na stezce stojí kůň. Pohoda. Pase se. Zastavuju a dávám si voříšky. Šustění sáčku přiláká jeho pozornost. Pomalu přichází ke mně. Sám mám málo. Obcházím jej a pádím dal.

Na hřebeni se čerti žení. Není vidět na krok. Fučí mokrá mlha. Kdybyste měl někdo číslo na Alenu Zárybnickou, rád bych se ji zeptal, jak se tu utváří počasí. Včera to byla pekárna. Dneska jsou dvě vrstvy málo🤣

Dojdu kluky německý. V sedle jim ukazuju, že Mapy.cz vidí ještě alternativu, která jde po starý kozí stezce pod hřebenem. Souhlasí.

Chvíli hledáme tu správnou výšku traverzu, až narazíme na značení. Jde se tu o moc líp. V lese v závětří svačíme. Hoši z NDR mi děkují, že sem je hezky vyvedl. Ptají se na Mapy.cz. Úplně mi plesá srdce a dychtivě jim appku představuju😄Sem hrdý na ČR. Klukům se Mapy.cz tak libí, že je hned stahují a instalují. Na začátku treku je měl Pau i Jamie. Člověk si uvědomí, jak ohromně dobrý produkt to je💪

Jdu napřed a potkávám velký ovčí stádo. Do Ochagavii zbývá 6km. Počasí se lepší. Svítí slunce.

Tři kiláky před finišem se sejdeme s klukama. Podaří se mi na rozcestí ztratit. Přehlídnu značení a dojdu lesáckou cestou kousek před Ochagavii. Rovnou toho využiji ke koupeli v řece.

Ochagavia mi nejvíc připomíná Špindl. Tady je to ale hezčí. Kamenné horské domy. Úzké uličky. Protékající řeka. To vše zabalené až v kýčovitém obalu okolních hor.

Kluky potkám na zahrádce. Dávám malý pivo. Pobíhají tu mladí lidé v bílých uniformách a klepají na dveře domů. Odehrává se tu nějaký festival.

Ochagavia

Opodál hraje studentská kapela na dechové nástroje. Zní to zatracené dobře. Přesouvám se tam. Sedím a poslouchám. Rozjíždí se to do slušné party. Uta a Frank tu jsou též.

Když jsem nasycen, dojdu do kempu za městem. Stavím tarp vedle kluků. Je tu hodně motorkářů a karavanů. Španěláci, Francouzi a Němci.

Vařím těstoviny s chorizem a parmazánem. Dobrý to moc není, ale hlad je silnější. Po půl desáté se na jedno malé připojím k Němcům v restauraci v kempu.

Hagen vypráví o dětství v Bad Schandau. O tom, jak se lidé scházeli v Mezně nad Hřenskem. Utíkali sem před Stasi a STB. Po pivu dobíjím telefon, cvičím a čtu průvodce. Ulehám unaven, ale spokojen.

Dnes nachozeno: 25km
Nastoupáno: 1000m
Naklesáno: 1000m
Kumulativní vzdálenost ujita: 143km

Tags: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *