GR11 – DEN 4.

GR11 – DEN 4.

Ráno se budíme na pohodu. Nic neuschlo. V sedle Puerto de Urkiaga je vlhko a mlhavo. První vyrazí Niels. Má bolavý koleno z těžkého báglu, tak chodí pomalu. Fabian na mě čeká.

Albergue, kde spal Pau. My dáváme sváču a pivo.

Kousek za bivakem potkáme sólo hikerku Nadirah (32, Kalifornie). Ptá se, jestli se může přidat. Má pocit, že ji ze sedla sledoval chlápek z bílého auta. V mlze a mokru se v lese necítila dobře. Takže šlapeme už tři. Povídáme. Cesta vede přes pastviny, lesem, parádním údolím, kde se klikatí řeka. Připomíná mi to Česko-Saský Švýcarsko.

Nadirah a Fabian

Po 2,5h klidný chůze dojdeme do sedla Albergue, kde je refugio. Dáváme malý pivo a vaječný koláč. Potkáváme Nielse, kluky německy z Jeny a starší německý pár od Magdeburgu. Jsem jediný, kdo nemluví německy (Nadirah žije 10 let v Berlíně). Přesto se všichni kvůli mne baví anglicky. Kloubouk dolu!

Po sváče vycházím sám. Je to slušný pruťák nahoru po pastvinách. Příjemně fouká. Počasí se lepší. Šest kilometrů před Auritz/Burguete na hřebenu zajíždím do pit stopu.

Puerto de Urkiaga

Krásný výhledy, suchý místo a koně pasoucí se všude kolem. Suším všechny mokrý věci. Přes Booking rezervuju hostel v Burguete. Za 18 Euro společný 8-lůžkáč. Nádhera. Přes Burguete vede poutní cesta Camino jdoucí do Santiago de Compostela. Zevlím na tom místě 2,5h. Dochází Niels a Fabian. Sušej své věci též. Bukují stejný hostel.

Pauza. Sušíme.

Vycházíme do Burguete společně. Tři kilometry před cílem nabereme Nadirah, která odpočívá u řeky. Cesta je po šotolině, rovinka, klídek:) V 17:30 jsme v cíli.

U kostela je bar. Necháváme tu bágly našim německým souputníkům a jdeme nakoupit. Obchod je na kraji obce. Hodně daleko. Chodit do krámu hladový jak vlk je blbost. Pobíhám regál od regálu a nevím co vybrat. Jídlo potřebuju na 2 dny max. Ostatní na mě zase čekají a to se ještě vracím pro bagetu, kterou zapomenu u pokladny koupit🤣🙈

Burguete

U kostela dáváme piváky. Estrella Galicia je znamenitá. Silná dvanáctka bych hádal. Celkem nám dává.

Do 20 musíme byt na recepci hostelu. Dojdeme 19:59. Hostel funguje par měsíců, je úplně nový, čistý, hodně vyvoněný, prostě parádní.

Burguete

Peru věci a dávám je ven na sušák. Sprcha po těch předchozích dnech je za odměnu:) Na pokoji jsme s Holanďanama, kteří jdou Camino. Mají obavu, abychom nepřišli v noci pozdě a nedělali bordel:)

Jdeme na večeři.

Jdeme do první restaurace, prý nejlepší ve městě. Určíte ne chováním k potenciálním hostům. Jsou úplně plný. Paní za barem vyhuláka Nielse, že je v kuchyni 1 člověk, a ze hold nemají pro nás kapacitu.

Jdeme dál. Nakonec se na nás usměje štěstí v hotelové restauraci, která taky plná, ale je tu ochota nás nakrmit. Díky Bohu za to!

Za 12 Euro se nám dostává čočková polívka, tuňákový plněný kapsičky se zeleninou, jogurt a pivo. A to ještě dojím půlku jídla Fabiana, který mu to nejede.

V noci nemůžu do 2:00 usnout. Ta nenažranost se mi vrací jak bumerang:( Navíc někdo chrápe, jak kůň. Chvílema je to koncert🤣Spíme do 9:30. V 10 musíme vypadnout.

Ujito: 18km
Nastoupáno 700m
Naklesáno: 700m

Kumulativně ujito: 103km

Tags: , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *