Přechod Kokořínska – část III

Přechod Kokořínska – část III

spaní s divočáky

Po snídani se vracíme kousek zpět na zelenou značku. Údolí Bílých skal skrývá trampskou osadu s tábořištěm, totemem i studánkou. Pěkné místo. V Konrádově prozkoumáme studánku U Hynků. Bohužel skoro žádná voda v ní není. Po odbočení z hlavní silnice doplňujeme vodu v Konrádovské studánce.

Nad Konrádovem se nachází Hrad u Konrádova, kde by byl též dobrý bivak, avšak již je třeba počítat s vyšším výskytem turistů dle množství ohnišť a nápisů na kamenech.

Vrátenská hora

Na Fučíkovském

Před Vrátenskou horu vede lesní trail, který by určitě stál za to proběhnout nalehko. Na Fučíkovském nás předjíždí peloton cyklistů na MTB kolech. Docházíme je na Vrátenské hoře, kde posvačíme.

Do Lobče zbývají cca 3 km.

Údolí u Lobče

Pod Vrátenskou horou opouštíme silnici z Libovice do Nosálova a vrháme se (a to doslova) do údolí, které nás neznačenou cestou dovede do samotné Lobče.

Pívo v Lobči

V Lobči míříme do pivovaru. Pivovar byl obnoven v roce 2015. Architektonicky je to krása. Majitelé srdcaři. Vše do detailu promyšlené a s citem restaurované. Restaurace je bohužel zavřená, nicméně prodej piva v lahvích je nepřerušen a tak si dáváme ALE 9. Z důvodu korony není možné konzumovat v areálu pivovaru, tak se raději přesouváme na lavičky na návsi. Začíná pršet. Hned vedle laviček je autobusová zastávka. Čistá a otevřená. Konzumace se přesouvá tam. Přidávají se k nám cyklisté. Vlak nám jede z 2,5 km vzdáleného Skramouše. Času na další degustaci je dost. Honza jde pro Ležák 11. Opět dobrá volba.

Pivovar Lobeč

Přestává pršet. Vychází slunce a dělá se teplo.

Čekárna autobusu v Lobči

Vlakem dojíždíme na Mělník. Odtud nás do Prahy doveze příměstský autobus.

Vandr se povedl na jedničku.

Pozitiva:

  • Spaní ve staré zřícenině.
  • Hodní lidé a dobré pivo v Zakšíně.
  • Mokrej spacák pořád hřeje.
  • Stavba nouzového přístřešku.
  • Divočáci.
  • Pivo v Lobči

Trasa: https://mapy.cz/s/lucuhofefo

Celkem kilometrů: 70 km

Metrů do kopce: 1264

Metrů z kopce: 1322

Povrch trasy: 70 % trail, 30 % asfalt/šotolina (začátek do ČL vede hodně po cyklostezkách, Kokořínsko především po lesních stezkách)

Jídlo na trase: Česká lípa, Holany (vietnamská večerka), stáj Zakšín (pivo/jídlo – vřele doporučujeme), Pivovar Lobeč

Spaní: pískovcová pevnost Jiljov u Holan (bez přístřešku), v CHKO Kokořínsko kdekoliv na trase – spousty převisů, jeskyní či skalních bytů (lze vytipovat pomocí aplikace Mapy.cz).

Voda na trase: studánky po cestě byly (před vstupem do NP Peklo, Konrádov, snad i kousek od Ovčáckého rohu, kde jsme druhou noc bivakovali), některé bez vody, filtrace by se neztratila

Doprava: autobus, vlak

Tags: , , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *