GR11 – DEN 38.

GR11 – DEN 38.

Pardon. Sem zpožděn s reporty. Včera byl dlouhý den. Večer už nebyl morál:)

Ráno začínám z lesního kravského bivaku do kopce. Trail vede i skrz dobytčí oboru. Je to divný pocit procházet mezi krávama, když jsou na obě strany ploty.

Vydrápu se na hřeben. Tady je tolik místa pro bivak. Ale tak to je většinou vždycky. Večer se člověku dál nechce. Poslední pohled vrhnu z hřebene směr Nuria, na vysoké hory. Směrem vpřed se dívám na menší kopečky vedoucí k moři. Hezká dělicí čára je tento hřeben.

Potkám místní houbaře. Jedni mě zastaví. Povídají, že bude podle postavení mraků pršet. Ale že maňana (zítra) to bude dobré. Dvakrát sejdu z trailu. Vždycky se rychle opravím.

Poslouchám kapelu Traband. Pěkně to dolu ubíhá. Před Mollem dosušuju věci. Mollo je malé městečko. Krámek je parádní, výtečně zásobený. Paní má hodně lokálních produktů. Zajímavý je její systém, co se covid bezpečnosti týče. Dovnitř pouští lidi po třech a má roušku.

Z nákupu jdu vedle do restaurace na kávu. Po pauzu pokračuju směr Beget. Za Mollem je řeka a k mému úžasu je v ní více vody, než po kotníky. U prvního mostu je rodinka, tady se koupat nebudu. Dle mapy je tu ještě jeden most. Tam slézám a myju se. Když se tam rochním jak hroch, projdou přes most nade mnou 2 postarší dámy. Trochu trapas, ale obejde se to bez hulákání.

Do Begetu je prvních 6 kilometrů zadarmo. Vískám si radostí, jak mi to hezky odsýpá. Občas po poli. Sem tam loukou. Druhých šest je náročnějších. Stezka vede víc mezi kamenama, terén je hustší. Cesta míjí řeku, starý kamenný mosty porostlý břečťanem.

Před Begetem blbě uhnu. Po chvíli mi přijde divný, že se vracím do Mollo. Kouknu do mapy a fakt že jo. Naštěstí mě tohle zakufrování stálo jen pár set metrů🙈😅

Beget je podobný Mollu. Dominantou je kostel s rotundou. Na náměstí vyžahnu jednu malou Estrellu. Pouští se se mnou do řeči Brit, co tu v Katalánsku žije. Taky šel GR11. Zranil si koleno a nedošel. Teď hikuje jen něco menšího.

Za městem dojdu dva kluci, s nimiž se od rána průběžně potkávám. Ptám se, zda se můžu přidat. Souhlasí. Jake (30, Melbourne) a Max (21, Odense). Jdou spolu už dlouho. Za Begetem je po půl hoďce pěkný plácek na bivak. Teče tu pozůstatek řeky. Dán se toho nebojí a přes filtr bere vodu. Jake se tomu diví a upozorňuje jej na množství komárů v „kaluži“. Pokračujeme dál.

Po dvou hodinách končíme na vymazleném plácku v lese. Předtím chce Maxe pro fackovat farmář, který to proti nám hulí na čtyřkolce. Max mu moc do strany neodstoupí, to je pravda. Farmář brzdí a několika ostrými frázemi ho vyhuláká.

Postavíme bivaky a v devět je večerka. Dnešek byl zatraceně dlouhý. Je to cítit. V Begetu jsme byli nějakých 500 m.n.m. Je tu daleko vetší teplo než v horách. Není tu voda. Z Begetu jsme brali 3-4 litry. Profil je pořád nahoru dolu. Jo a ty katalánský komáři, to je velká paráda🤣👍

Ujito: 30km
Nastoupáno: 820m
Naklesáno: 1961m
Kumulativně ujito: 711km

Tags: , , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *