GR11 – DEN 26.

GR11 – DEN 26.

Ráno nikam nespěcháme. Do Espotu to je 7km z kopce. Dojídám poslední 2 cereální tyčinky. Se zásobami to vyšlo přesně na nulu:)

náš bivak v kapli

Cestou dolu probíráme španělskou historii a problematiku nezávislosti Katalánska, Baskicka a dalších rebelujících regionů. Mario, jakožto hrdý Madriďan, má svůj úhel pohledu. Dozvídám se, že jméno Madrid pochází z doby, kdy bylo Španělsko pod nadvládou muslimů (něco jako El Mahrid nebo tak nějak).

ráno pádíme do Espotu

Kousek po 9:00 jsme v Espotu. Malý horský městečko působí mile.

Uhýbáme starým bílým Land Roverům. Jsou plné turistů. Můžeš si tu koupit vyjížďku 4×4 do hor. S Máriem se shodneme, že za bivak v NP hrozí mastná pokuta, ale stará smradlavá auta, která tu pendlují, jak rolby mezi Pecí a Černou Horou, nevadí🙄.

moje parcela v kempu

Za ty dny v horách si zasloužíme snídani. Sedáme si v centru do Café-Bistro. Dle Google to má být prima podnik. Objednáváme kávu, čokoládový dort a půlku bagety pokapaný oliváčem, potřený rajčaty. Daří se mi díky wifi zálohovat fotky na Google cloudu. Konečně.

APA

Mario jde nakoupit do supermarketu. Po návratu se loučí a pokračuje dnes dál. Já si vybírám další zero day.

Když jdu platit, ujímá se mě majitel podniku. Od pohledu milý to chlapík:) Podává mi účet, kde svítí 15 Euro.

Přijde mi to za:
2x Americano
1x čokoládový dort
1x rozkrojená půlka bagety
moc, s ohledem na to, co jsem doposud běžně platil.

Ptám se ho, co znamenají položky na učtu. U poslední říká, že to je kola, co měl Mario. Prý nezaplatil. Povídám mu, že Mario určíte platil. Měl jednu kolu a stejnou půlku bagety jako já. Když vidí, že se nemám k odchodu, zavolá mladého číšníka. Ten umí anglicky. Projdeme spolu, co jsme zkonzumovali. Najednou dostavám nový účet na 7,50 Euro😅 Majitel něco hudruje směrem číšníkovi. Zaplatím a jdu do kempu.

Espot

V Espotu je několik kempů. Volba padne na Camp Solau. Vypadá jako malá zahrada. Malý, rodinný, super čistý a holky na recepci jsou milé a ochotné. Je tu poloprázdno. Rozložím všechny věci a vegetím. Je prima být chvíli sám.

Espot

Ve městě jsem nakoupil jídlo. Cpu se chipsama a zapíjím to lokálníma pivama. APA je chuťově výborná. Dokonce se jmenuje po GR11👍

Espot

Umyju se a vyperu prádlo. Dopisuju report. V osm jdu na večeři. Předtím se dám do řeči s Tonim (Girona). Hikuje GR11 se svou holkou Claudií. Doporučuje mi restauraci. Nakonec skončím v jiné.

Objednávám si podle anglického menu hovězí steak. Maso je jako žvýkačka. Chuť si zpravuju extra hranolkama. Zapíjím to dvěma San Miguelama.

kemp

V deset sem zpět v kempu. Za svitu čelovky lepím boty. Vykazují opotřebení😅

Do peří se dostanu v jedenáct.

Ujito: 7km
Nastoupáno: 0
Naklesáno: 504m
Kumulativně ujito: 471km

Tags: , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *