GR11 – DEN 24.

GR11 – DEN 24.

Po probuzení se jdu vykoupat do jezera. Jedná se vskutku o osvěžující budíček. Mario to komentuje slovy, že tohle pro něj není😅

Slunce máme dnes rychle. Po suché noci není třeba. Po snídani balíme.

refugio Anglios v dáli na kopci

První kilometry vedou překvapivě dolu. Prudký klesání lesem podél řeky. Narážíme na první denní turisty.

U přehrady Pante de Baserca zastavujeme. Odhlasujeme si minimálně hodinovou pauzu na koupačku. Slunce praží jak o závod.

koupání v přehradě

Je tu signál, tak vyřizuju nějaké věci a odesílám report domu. Se signálem to tu není obecně špatný. Jakmile člověk zaleze do hor, je většinu času off-line. Na refužkách wifi nefrčí. V kempech wifi bývá, ale signál byl doposavad mizerný.

Do Refugia de Conangles vede dobrá cesta. Jsme tu do půl hodiny od přehrady. Pan šéf se tváří jako kakabus. Kávu mají dobrou. Mario usrkává kolu. Je to poslední pořádný občerstvení před výšvihem, který nás čeká.

Z údolí sekáme osm set výškových v zavodním tempu. Nebesa se zatahují. V horách hřmí. S námi nejde nikdo. Z hor mažou všichni. To si říkám, jestli nejdeme vstříc pořádnému bordelu🙈.

filtrujeme

Jdeme dál. Občas krápne. Přelezeme sedlo. Na cestě leží chudák ovce se zlomenou nohu. Je nám ji líto. Jednu takovou ve stadiu mršiny jsme potkali ráno za bivakem. Nebylo to pěkný.(

Svítí slunce. Bouřka je minulostí. Vítají nás jezera. U jednoho z nich poznáváme tarp Kanaďana, se kterým jsme se včera dali do řeči.

V mapě najdu přístřešek Cabana Basses de Rius. Nachází se 500m od GR11 a pár kilometrů od finiše etapy – refugia Restanca. Libí se i Máriovi. V průvodci o něm není zmínka. To je nadějný.

Kolem 18 docházíme k chatce na kopci. Hemží se to tu koňmi😅Krávy a koně jsou všude okolo.

Jsme svědky situace, kdy začne býk honit zbloudilou turistku. Sranda to není. Holka neví, co má dělat. Býk je agresivní. Začneme dělat hluk, ať odlákáme jeho pozornost. Naštěstí ji nechá být.

zde jsme odháněli býka

Chatka je naprosto parádní. Pro max.4 lidi. Je tu i krb. Trochu zameteme a můžeme bydlet.

koňská cabana

Řeka si to razí pod námi. K večeři se podává výtečný kuskus s kozím parmazánem, sušenou cibulkou a sušenou chilli papričkou od Maria. Nasekám ji celou. Při prvním soustu mi to zkřiví úsměv.

Konečně do potřebuju plynovou kartuši. Z Torly nesu týden náhradní.

večeře

Ujito: 18km
Nastoupáno: 1000m
Naklesáno: 1350m
Kumulativně: 441km

Tags: , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *