GR11 – DEN 12.

GR11 – DEN 12.

Máme pomalý ráno. Kolem projdou hordy denních výletníků. Byla to na rosu nejvydatnější noc. Vše je mokré. Čekáme na slunce, až si k nám najde cestu:)

První odchází Tony z Barcelony. Já a Fabian vstupujeme zpátky na trail před desátou. Dobíráme a filtrujeme vodu. Cesta se pomalu zvedá. Není to nic dramatického. Otevírá se před námi údolí sevřený horami okolo.

Dojdeme ke stěně, ve které vede cikcak cesta přes sedlo. Za 3 hodky jsme klidným tempem u jezera Ibon de Anayet. Je tu nejvíc lidí za celou dobu. Dosušujeme věci a potkáváme Zuzu. Svůj domov zde mají mušky, které jsou extrémně otravné. Vyklepávám je ještě večer ze spacáku v Salent de Gallegu.

Svačíme suchý fuet s bagetou. Fabian ten salám úplně zbožňuje😅 Ke konci pauzy dochází Mario (31, Madrid). Dolu k lanovkám lyžařského střediska Formigal padáme o stovky výškových metrů.

Formigal je uměle vybudovaná vesnice, rezort, kde jsou apartmánové domy a hotely. Na benzince dáváme kolu a fantu.

Cesta vede podél silnice do Sallent de Gallego. Je tam dost prachu a šotoliny, občas pastviny. Suma sumárum tenhle úsek je nezáživný.

filtrujeme

Fabian plete sotva nohama. Po cestě bookuje hotel v Sallent de Gallego. Dáva další den oraz. Sallent de Gallego je hezký, horský město u jezera.

Protéká tu řeka Gallego. Jdeme se do ni na okraj města umýt. Nejdříve skoro vyženeme pár, který u jediného přístupného místa k řece, piknikuje. Je to ledárna, že by tím mohli nachlazovat pivo🤣

Formigal

Právě končí hudební festival. Spousta obytňáků a transportérů s nástavbami je rozmístěno v ulicích. S Fabianem si zajdeme na pizzu. Je výborná. Konečně kloudný jídlo:)

Mario je tu jak doma. Čeká na nás u školy. Školní autobusová zastávka poslouží jako bivak pro dnešní noc. Kempí tu ještě dost dodávek a obytňáků. Policie přijede v noci na obhlídku. Jsou s tím zcela v pohodě.

bivak na školní autobusové zastávce

Než se odebereme na kutě, Mario rozbalí svou chirurgickou výbavičku. Dále jsem svědkem operace ošklivých puchýřů. Dojde na propichování a prošívání. Pro slabší povahy to je nehezká podívaná.

Ujito: 21km
Nastoupáno: 888m
Naklesáno: 1094m
Kumulativní vzdálenost: 253km

Tags: , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *