Indiánským během z Radotína do Chuchle

Indiánským během z Radotína do Chuchle

Pokud se chcete proběhnout v délce půlmaratonu, v přírodě, nepotkat přitom davy a nemuset kvůli tomu cestovat bůhvíkam, doporučuju vyrazit na jihozápad Prahy, do Radotína a okolí.

Příměstskej expres nás veze na start

Na start do Radotína jsme dojeli vlakem v rámci tarifu PID (na Lítačku nebo jízdenku koupenou přes apku Lítačka jedeš až do Radotína zadara). Vlak jede z Hlavního nádraží, přes Smíchov a to každou půlhodinu. Radotínem jsme se bleskurychle prosmýkli. Ukrajovat z přichystané porce kilometrů, která byla skoro půlmaratonská, jsme začali kousek od vlakáče.

Radotín

Červená turistická nás přivedla na Kulivou horu. Zde jsme červenou vyměnili za modrou. V poli za Třebotovem fučelo jak na Sibiři. Pocitovka šla dolů a já jsem prosil Monču, ať zas chvíli běžíme nebo zmrznu.

Jo, byl čas se pokochat koňmi. Tenhle fešák nám dával dost najevo, že ho votravujeme:)

Osada Ariana a Kalinův mlejn

„No to je pecka“ povídím Moni. Radotínský potok meandroval údolím a dodával krajině tu správnou indiánskou atmosféru. Od Maškova mlejna jsme si dali pruťák nahoru. Cestou jsme uskočili několika cyklistům a na vrcholu se kochali mramorem, který byl všude kolem. Dojem z krajiny kazil obří lom a cementárna.

Sibiř. Fučelo a pociťovka šla dolů.

Rovina ve Slivenci

Nezáživnej úsek je pro mě skrz Slivenec, kdy nastupuje asfalt. Moni alespoň s povděkem kvituje, že to je z kopce. Třešničkou na dortu je seběh k bývalé Pacoldově vápence. Stavba je z mého laického oka architektonicky zdařilá. Připomíná mi elektrárnu Battersea, kterou Pink Floyds dali na obal svého alba Animals.

Dostihy v Chuchli

Ne. Dostihy se nekonaly. Na vlakáč zastávka Praha – Velká Chuchle již v klidu docházíme. Za chvíli jede vlak na Hlavák. Kasa zde nefunguje. Lístek nám prodá průvodčí. Pokud nemáš Lítačku, doporučuju koupit jízdenku přes aplikaci Lítačka pro režim PID. Platí jak na příměstské vlaky, tak na pražskou MHD.

trasa: https://mapy.cz/s/gesafapena

Tags: , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *