GR11 – DEN 22.

GR11 – DEN 22.

Můj první skutečný plnohodnotný zero day. Zůstávám v kempu. Dneska nejdu ani kilometr. Už tu pobíhám po pyrenejských kopečcích 3 týdny.

outdoor obchod

Ráno přichází Mario. Jsme kompletní. Užívám si kávu. Fabi domluví u majitele kempu, že nás vezme do Benasque na nákup. Paráda.

Doprovodíme Fabiana do největšího outdoor obchodu ve městě (Barrabés). Mají tam hezký věci. Je vidět, že lidi tu žijí sportem a horami. Fabi propadl chození a ultralightu. Strávíme zde 1,5h. Kupuje novou károšku (Thermarestku – legendární harmoniku), boty (trailovky od La Sportivy na základě mého doporučení), ručník (chvíli jsem to zvažoval, nakonec jsem zůstal starého trička) a ponožky. Staré věci pošle poštou do Německa.

velký prádlo

Jdeme do veřejné prádelny. Sharujeme s Fabianem jednu pračku. Fabi sundá vše krom trenek (díky Bohu). Sedíme a čekáme, než to dopere. Fabi se zničehonic zvedne a skoro nahý jde na ulici vedle do baru koupit piva. Prý když máme zero day, tak cerveza🙈🤣

Benasque

Čekáme s Mariem, že ho přivede policie za obnažovaní na veřejnosti. Vrátí se vysmátý jak lečo. V ruce 3 lahváče:) Při odchodu si všimnu cedule, která konzumaci alkoholických nápojů v prádelně zakazuje.

Benasque

Sušíme na lavičkách v parku opodál. Kluci jdou zase pro piva. Já cvičím. Balíme a jde se na pizzu.

Ta je snad nejlepší ze všech pizz, které jsme v Pyrenejích jedli. K tomu se servíruje dobře vychlazená Estrella Damm.

Benasque

Poslední na řadě je „oblíbený“ nákup na další 3 dny v horách. Nemám formu. Rozhoduju se pro kuskus. Rovnou půlkilové balení. Sýry, oříšky, Haribo, čokoláda. K večeři beru pesto a zeleninu.

Do kempu jdeme z Benasque pešky (4km). Třeba by nás i někdo svezl, ale to by nesměl stopovat Fabian s plechovkou piva a nákupem v ruce🙈🤣

Večer prší. Hodně leje. Vlastně v Benasque pršelo každý večer jak přes kopírák. Jdeme na pivo. Já už jsem chtěl jít místo dalšího škopku cestou kávy. Přistane mi jeden Amstel na stole. Fabi strhne i Maria, který jinak nepije. Ten už je přepitý.

Večer se dáme do řeči s Italem a Španělkou, jenž tu cestují v rámci prázdnin. Oba jsou milí. Nicolo je z Bari, kde mám nedaleko kamarádku Marilisu z Erasmu. Holka Palona je z Valencie. Byla v ČR v prosinci. Ukazuje mi Krumlov. Byla nadšená ze Smetanovy Vltavy, kterou hrají ČD ve vlacích. Hoši ještě něco vykouří a jdeme na kutě.

Tags: , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *